Аналіз виховної роботи у 2018-2019 навчальному році

         Виховна робота у 2018-2019 навчальному році була  організована відповідно до річного плану роботи Конотопської гімназії та чинних нормативно-правових документів, що регламентують організацію виховної діяльності в загальноосвітніх закладах України.

            Виконання завдань і реалізація основних принципів виховної роботи протягом навчального року здійснювалися за основними напрямками.

         Національно – патріотичний напрямок виховної роботи у 2018-2019н.р. знайшов відображення в проведенні заходів, присвячених знаменним датам та державним святам, тематичних виховних годинах, уроків пам’яті,  зустрічах з ветеранами ІІ Світової війни та воїнами АТО,  виходах лекторських груп, упорядкуванні пам’ятників, меморіалів загиблих захисників Вітчизни, переглядах відеофільмів, краєзнавчо-пошукових іграх,  волонтерська робота, конкурсах малюнків, відвідуванні краєзнавчого музею та різноманітних екскурсій видатними місцями України( м.Київ, м. Чернігів, м. Суми, м. Львів, та інші. До Дня Захистника Вітчизни було проведено ряд заходів: лінійка пам’яті,  змагання «Козацькі розваги», конкурсі патріотичної пісні. Гімназисти брали участь у Всеукраїнській спортивно-пітріотичній грі «Сокіл»(«Джура»).

              Превентивне  виховання учнів та правова освіта реалізовується в гімназії через проведення Тижнів  правової освіти (жовтень, квітень),  Всеукраїнського тижня права у грудні, роботи наркопоста,  батьківських зборів, співбесід  для батьків, тематичних виховних годин:«Небезпечні примхи та розваги» 1-7 класи, зустрічей з представниками правоохоронних структур та представниками служби у справах дітей.

      Формування основ здорового способу життя здійснювалося через проведення в гімназії  різноманітних спортивних змагань, гімназійної спартакіади «Старти надій» у якій брали участь усі учні навчального закладу.

       Гімназисти були активними учасниками  спортивних та туристичних змагань, які проводилися серед учнів шкіл міста. Результатом  стало І місце у міській спортакіаді школярів міста. У вересні  п’ятий  раз  ми провели День здоров’я та спорту організувавши виїзд  учнів 1-7-х класів до селища Таранське (територія ДОТ «Зорька»). Були проведені різноманітні спортивні змагання( футбол, юнібол, «п’ятнашки», спортивно-туристична естафета, «Веселі старти»). Для реалізації проекту були залучені представники 58-ї бригади.

    Протягом минулого навчального року родинно-сімейне виховання здійснювалося через систему заходів, спрямованих на виховання поваги до родини, турботливого ставлення до рідних, близьких, прищеплення традиційних сімейних цінностей. У цьому напрямку здійснювалась така робота: місячник сімейно-родинного виховання(березень), батьківські збори, День відкритих дверей для батьків  та учнів (березень),  День відкритих дверей для бажаючих навчатись у гімназії( березень).

    Батьківська громада також активно брала участь у підготовці та проведенні загальногімназійних заходах, концертах, не конференціях( виставка до Дня міста, День захисника Вітчизни, новорічні свята, Свято першого та останнього дзвоника).

       У грудні,  спільними зусиллями батьків, вчителів та учнів, був проведений  до Дня св. Миколая традиційний благодійний ярмарок «Янголи добра». Також спільно з батьками була проведена масштабна акція «Янголи добра» у рамках якої були зібрані кошти на лікування випускника гімназії.

         У рамках екологічного виховання відбулися трудові екологічні десанти з покращання та благоустрою прилеглої до гімназії території та Меморіалу Слави,  екологічні акції, декада з екологічного виховання (квітень).

              З 2005 року в гімназії існує Гімназійна Демократична республіка у якій є свій президент та  парламент.  Протягом учбового року проводяться багато спільних заходів учнівського та педагогічного колективу серед яких:  вибори президента, День учнівського самоврядування , благодійні акції, спортивні змагання, розважальні вечори.

         Художньо-естетичний аспект виховної роботи знайшов свою реалізацію в проведенні в гімназії  багатьох  заходів та концертів: Свято Першого та Останнього дзвоника, до Дня вчителя, посвята 4-х класів, новорічні шоу програми, зустріч випускників ювілейних років, шоу класних керівників, розважальна програма «Ха-Ха шоу», прощання з випускниками  та багато інших. (випускний)

                                 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *