Форми здобуття освіти

Міністерство освіти і науки дало рекомендації, як школам організовувати різні форми здобуття освіти.

Про це йдеться в листі №1/9-525 від 20 серпня, опублікованому на сайті МОН.

У відомстві зауважують, що, відповідно до статті 9 закону “Про освіту”, середня освіта може бути організована за такими формами:

  • інституційна (очна (денна, вечірня), заочна, дистанційна, мережева);
  • індивідуальна (екстернатна, сімейна (домашня), педагогічний патронаж).

У міністерстві дають перелік нормативно-правових актів, які регулюють кожну з форм навчання, а також зауважують, які з документів втратили чинність.

“Заклад освіти може організовувати здобуття освіти за будь-якими формами, визначеними законодавством, за наявності необхідних ресурсів (матеріально-технічного, кадрового, навчально-методичного, інформаційного забезпечення освітньої діяльності тощо).

Одним із способів залучення та використання додаткових ресурсів є організація мережевої форми здобуття освіти. Крім того, для організації будь-якої форми здобуття освіти можуть застосовуватися дистанційні технології відповідно до наказу №466″, – зазначили у МОН.

Завантажити документ можна за цим посиланням.

Нагадаємо, 14 червня набуло чинності положення про інституційну форму навчання, а у вересні в Україні запрацювала сімейна форма навчання.

Окрім того, у МОН зазначали, що в разі відмови від вакцинації, батьки можуть обрати для своїх дітей індивідуальну або дистанційну форми навчання в школі.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *