Як фізична активність впливає на роботу мозку?

Немає опису світлини. Дослідження впливу фізичної активності на роботу мозку тривають давно, і багато з них свідчать про позитивну дію вправ.
👉 Вправи сприяють утворенню нових клітин “раціонального мозку”, таким чином допомагаючи йому сформувати так звані виконавчі функції: послідовність, робочу пам’ять, вміння розставляти пріоритети.
👉 При виконанні фізичних вправ виділяються нейромедіатори (допамін, серотонін та норадреналін), що відповідальні за гарний настрій, активність і стійкість до стресів. Їх ще називають “гормонами щастя”. Таким чином, регулярну фізичну активність радять навіть у боротьбі з депресією.
👉 Велика різноманітність вправ також позитивно впливає на мозок, адже все нове у нашому житті стимулює вироблення відповідних гормонів-нейромедіаторів.
👉 Вправи здійснюють захисний вплив на мозок. Якщо уявити, що мозок – це м’яз, то чим більше ви його тренуєте, тим більшими і витривалішими стають гіпокамп і префронтальна кора. Вони ж найбільш сприйнятливі до нейродегенеративних захворювань і когнітивної кризи старіння. Якщо ви тренуєте мозок протягом усього життя, то це, звичайно, не позбавить цілком ризику захворіти на деменцію або хворобу Альцгеймера, але допоможе укріпити гіпокамп і префронтальну кору, що у свою чергу загальмує розвиток цих хвороб. Для мозку тренування – це як накопичувальний пенсійний рахунок і все це абсолютно безкоштовно. Просто декілька хвилин руханки в день.
📗 Цікавий експеримент взаємовпливу фізичної активності та роботи мозку описує Венді Судзукі, професорка нейробіології, у своїй книзі “Дивачка, що закохалася у мозок”. Радимо почитати або можна ознайомитися з її виступом на TEDx: https://bit.ly/3lExtht

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *