Алгоритм дій учасників освітнього процесу під час сигналу повітряної тривоги та інших надзвичайних ситуацій

Алгоритм дій учасників освітнього процесу

Конотопського ліцею №1 Конотопської міської ради Сумської області

під час сигналу повітряної тривоги та інших надзвичайних ситуацій

Якщо повітряна тривога застала вдома перед виходом у ліцей

1. Чекайте відбою повітряної тривоги, перебувайте в безпечному місці(укритті, бомбосховищі або застосовуйте правило двох стін).

2. Якщо виникла пожежа чи пошкодження будинку, зателефонуйте 101, указавши точну адресу, поверх, та перейдіть у безпечне місце.

3. Якщо в будинку стався вибух, якнайшвидше самостійно покиньте будівлю та залиште двері відчиненими, щоб рятувальники не зрізали їх.

4. Після відбою повітряної тривоги йдіть у ліцей.У разі екстрених випадків – залишайтеся вдома. (Батьки інформують щодо даної ситуації класного керівника, працівники ліцею – директора навчального закладу)

Якщо повітряна тривога застала на вулиці

1. Прямуйте в найближче укриття (хоча б у підвал найближчого будинку).

2. Якщо укриття поблизу немає, але вже чутно звуки вибухів,  ляжте на землю, накрийте голову руками. За можливості шукайте заглиблення, яму, у якій можна сховатися, або хоча б високий бордюр.

3. Після відбою тривоги йдіть у ліцей. В екстрених випадках – додому(Батьки інформують щодо даної ситуації класного керівника, працівники ліцею – директора навчального закладу).

Якщо повітряна тривога застала в ліцеї

1. Відповідальна особа (черговий працівник із числа ПСП) дає три довгих дзвінки, чим сповіщає персонал та учнів ліцею щодо виникнення надзвичайної ситуації та початок екстреної евакуації.

2. Відповідальні за евакуацію особи повинні перебувати в заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до захисної споруди.

3. Почувши сигнал тривоги, учні двома колонами в супроводі вчителя, який проводить урок, організовано пересуваються до виходів згідно зі схемою евакуації.

Під час дистанційного навчання учитель негайно припиняє урок та наголошує на необхідності перебування в безпечному місці.

4.Під час перерви евакуює в укриття та несе відповідальність за дітей учитель, який проводив попередній урок.

5. Учні, які перебувають поза межами кабінету, під час сигналу оповіщення повітряної тривоги терміново повертаються в кабінет по свої речі та самостійно рухаються в  укриття.

6. Під час переходу  на урок в інший кабінет учні обов’язково повинні мати із собою «тривожну валізку» та інші особисті речі.

7. Чергові працівники із числа ПСП пересвідчуються у відсутності людей на кожному поверсі та рухаються в укриття.

8.Відповідальні за евакуацію особи повинні перебувати біля виходу із захисної споруди для контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування в разі, якщо виявиться, що хтось відсутній.

9. Вимушена евакуація із захисних споруд проводиться, якщо:

  -відбулося пошкодження споруди, що унеможливлює подальше перебування в ній;

– відбулося затоплення споруди; сталася пожежа в споруді та утворилися в ній небезпечні концентрації шкідливих газів;

– було досягнено граничних параметрів внутрішнього повітряного середовища (наприклад, в укритті суттєво знизився рівень кисню або в повітрі є небезпечні речовини).

10. В укритті класний керівник робить перекличку присутніх учнів та повідомляє батьків про те, що їхня дитина перебуває в укритті; повідомляє заступника директора про кількість учнів.

11. Відповідальна особа із числа заступників директора узагальнює інформацію щодо кількості присутніх в укритті та інформує ДСНС.

12. Медичний працівник перебуває на визначеному для надання медичної допомоги місці та в разі необхідності надає її.

13.У випадку, якщо повітряна тривога триває довше, ніж відбувається освітній процес, класний керівник перебуває в укритті з дітьми до оголошення відбою тривоги.

14. Після оголошення про відбій тривоги вчителі та відповідальні особи слідкують за тим, щоб вихід усіх учасників освітнього процесу з укриття здійснювався колонами або групами.

15.Під час повітряної тривоги класні керівники мають право відпускати дитину додому,  виключно якщо батьки особисто вирішили забрати свою дитину або надали таке право особам, яких  вказали в письмовому дозволі, написаному на ім’я директора.

16. До початку освітнього процесу класний керівник має проінструктувати батьків ( на випадок, якщо під час повітряної тривоги буде пошкоджено інтернет- та мобільний зв’язок), де розташоване укриття й де після закінчення повітряної тривоги батьки зможуть забрати дитину.

17. Усі працівники, учні навчального закладу та інші особи, які під час оголошення сигналу   тривоги перебувають у закладі, негайно прямують в укриття та перебувають там до відбою.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *