Як швидко підвищити свій імунітет?
Вчені досі ламають голову над створенням вакцини від коронавірусу. І точки зору про те, яким чином здорова людина може уникнути зараження коронавірусу, теж розходяться. Проте медики солідарні в тому, що стійкість імунної системи тут відіграє одну з ключових ролей. Так само, як і в процесі одужання. Тож коли ви вже заразитеся коронавірусом, робота імунітету є вкрай важливою. На жаль, у багатьох з нас імунітет є далеко не найсильнішою стороною.
Екологічна ситуація в мегаполісах, сидячий спосіб життя, неправильне харчування — всі ці фактори призводять до ослаблення імунітету. Та коли раніше це могло проявитися лише в частих застудах, то зараз під загрозою наше життя. Про набуття атлетичного здоров’я в лічені дні, звісно ж, не йтиметься. Але спробувати в стислі терміни підвищити імунітет, а отже, знизити шанси на захворювання, можна.
Продукти харчування, які підвищують імунітет
Незалежно від того, побоюєтесь ви безпосередньо коронавірусу, або ж просто замислюєтеся про правильне харчування, є низка продуктів, без яких вам не обійтися.
Згідно з численними дослідженнями при щоденному вживанні вони можуть неабияк сприяти зміцненню імунітету. І найголовніше — купити їх можна в будь-якому магазині. Ні аптеки, ні тим більше лікарі вам для цього не потрібні. Для початку, звичайно ж, варто згадати про мед, який містить безліч вітамінів — А, В, С, Е, К, а також фолієву кислоту. У ньому також у великій кількості є флавоноїди, які регулюють активність ферментів в організмі. Певна річ, варто їсти лише натуральний мед. Штучний не принесе вам нічого, крім надлишку цукру.
- Молочні продукти також вкрай важливі для імунітету. Не варто зловживати солодкими йогуртами або молоком в чистому вигляді. Для того щоб підвищити імунітет, варто вживати кефір або ряжанку. У них містяться пробіотики, які нормалізують травлення і допомагають виводити з організму шлаки.
- У горіхах містяться вкрай корисні жирні кислоти омега-3 і рослинний білок, який на відміну від білків в м’ясі, не призводить до утворення шлаків в організмі. Крім того, горіхи збагачені калієм, магнієм і фосфором, які дуже сприяють зміцненню імунітету.
- Цитрусові — це джерело вітаміну С, який хоч і не є насправді тією «панацеєю від усіх бід», яким його вважали в XX столітті, проте вкрай важливий для імунітету.
- І нарешті, ягоди. Чорниця, малина й інші ягоди багаті вітамінами і антиоксидантами і є просто «турбо-прискорювачами» для імунітету.
Діяльність, яка підвищує імунітет
Не слід забувати також про те, що імунітет залежить не тільки від вітамінів і мікроелементів, а й від низки інших чинників. Наприклад, стрес, тим більше хронічний, призводить до падіння імунітету. Приділяйте щонайменше одну годину на день особисто для себе. На ваш імунітет може вплинути навіть така «дрібниця», як зволожувач повітря в квартирі. А також регулярні вологі прибирання. Дихайте свіжим повітрям, і організм віддячить вам за це. Медики також рекомендують дотримуватися розпорядку дня — вставати і лягати в один і той же час. Фізична активність вкрай необхідна для нормальної роботи імунної системи, наголошують медики. Не обов’язково негайно починати «залипати» в тренажерному залі годинами щодень. Достатньо двох 15−20-хвилинних прогулянок щодня.
Також не завадить виробити звичку регулярно приймати контрастний душ. До того ж варто пам’ятати про необхідність пити в достатній кількості питну воду кожен день. Це може бути від 1,5 до 3 л звичайної води на день, залежно від маси вашого тіла.