Алгоритм дій у випадку проявів булінгу в закладі освіти

  •          Якщо дитина стала свідком булінгу в закладі освіти, передусім вона може розказати про це батькам, вчителю, психологу або безпосередньо директору.
  •          Якщо свідком булінгу став педагог або інший працівник школи, то він має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.
  •          Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. Директор школи має розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу. Надалі директор має скликати засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслити подальші дії.
  •          Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то очільник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
  •          До складу такої комісії можуть входити педагоги, психолог, соціальний педагог, батьки постраждалого та «булера», керівник закладу та інші зацікавлені особи.
  •          У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України.

ROZETKA | Плакат Світ поздоровлень П-223 "СТОП БУЛІНГ" 48 х 67,6 см. Цена,  купить Плакат Світ поздоровлень П-223 "СТОП БУЛІНГ" 48 х 67,6 см в Киеве,  Харькове, Днепропетровске, Одессе, Запорожье, Львове. Плакат

Відповідальність

         Відтепер вчинення булінгу неповнолітньої чи малолітньої особи буде каратися штрафом від 850 до 1700 грн або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

Знущання, вчинені повторно упродовж року після або групою осіб каратимуться штрафом у розмірі від 1700 до 3400 грн або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин.

У разі цькування неповнолітніми від 14 до 16 років, відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють.

Закон України щодо протидії булінгу (цькуванню)

18.12.2018 ухвалено Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

Джерело: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19

 

Радимо переглянути наступне відео:

  1. Як зупинити булінг: поради для батьків – https://www.youtube.com/watch?v=pNCvFAOAQco
  2. Як зупинити булінг:  поради для учнів – https://www.youtube.com/watch?v=espwzDTLVkE
  3. Як зупинити булінг поради для свідків – https://www.youtube.com/watch?v=9de_ose8pig

Протидія булінгу - Запорізька гімназія №45

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *